המלצות בברלין - מה עושים בברלין?1. ציר הפרידריך שטראסה ניתן לרדת בתחנת הרכבת שנקראת פרדריך שטראסה. ללכת על הרחוב עם הפנים לכיוון האונטר דן לינדן. מיד למרגלות התחנה, ברחוב שנקרא .Georgenstr מצויה אנדרטה יפה לזכר טרנספורט הילדים שיצא מגרמניה ללונדון לאחר ליל הבדולח. רואים 2 קבוצות ילדים העומדות גב אל גב. הילדים השמחים, עם המזוודה והצעצוע יכלו הוריהם להשיג עבורם כרטיס נסיעה למשפחה מאמצת בלונדון ומצד שני ילדים עניים, ללא שמחה כי הם לא זכו בכרטיס לחופש.

 

להמשיך ללכת על הפרידריך שטראסה, לחצות את האונטר דן לינדן עד לגלרי לאפייט. הבניין הפינתי עשוי הזכוכית. ניתן לסייר בגלרי לאפייט, לרדת לקומת האוכל ולחפש את היציאה למסדרון שרצפתו צבעונית שחור , חום לבן. המסדרון יוביל אתכם לבניין הסמוך הנקרא 206Q .זהו מול קטן ויפיפה מבחינת ארכיטקטונית. משם ניתן להמשיך במעבר את הבניין הבא 205 Q. לחזור לפרידריך שטראסה ולהמשיך ללכת עליו עד לצ'ק פוניט צארלי. ליד הצ'ק פוינט צארלי יש מוזאון פרטי הנקרא צ'ק פוינט צארלי בו מסופרים כל סיפורי הבריחה המענינים שארעו בזמן החומה. המוזאון בתשלום.

מהצ'ק פוינט ניתן אפשרות א' לפנות ימינה לצימר שטראסה וללכת כ 150 מטרים עד לאתר הטופוגרפיה של הטרור. האתר הינו אתר תעוד לרדיפות הנאצים מיעוטים שונים , פעילים פוליטיים, הומוסקסואליים וכו. האתר חינם. לידו ישנו מוזאון עם תערוכות מתחלפות מענינות בדרך כלל הקרא מרטין גרופיוס באו. משם ניתן ללכת עד קצה הרחוב ולפנות ימינה לרח: .Stresemannstr שיוביל אתכם עד לסוני סנטר בו תוכלו לבלות בשעות אחר הצהריים.

 

אפשרות ב'  היא להמשיך אחרי הצ'ק פוינט לכיוון המוזאון היהודי.

2. אזור הקודאם ביקור ב KDW, משם לאורך הרחוב עד הכיכר המרכזית נחמד להכנס להציץ בשרידי הכנסיה הותיקה שעומדת בכיכר ונשארה הרוסה מימי המלחמה ולהציץ גם בכנסייה החדשה הסמוכה שנבנתה בסגנון מודרני . להמשיך לאורך הקודאם עד רחוב פאזנן שטראסה (Fasanenstr) לפנות שמאלה לרחוב פאזנן (בפינה יש חנות של טומי הילפיגר) ולבקר במוזאון של ציירת הנקראת קטה קולביץ. המוזאון יפה מאוד וסמוך אליו יש בית קפה מקסים עם גינה יפה ואוירה נעימה . בית הקפה נקרא Literaturhaus. בית מספר 23.

 

3. ארמון שרלוטנבורג והגנים שלו. ניתן לנסוע בתחבורה הציבורית בקו U2 עד תחנת סופי שרלוטה. מול הארמון ישנם שני מבנים זהים לא גדולים שהם מוזאון נחמד הנקרא Berggruen מוזאון לאומנות קלאסית מודרנית.בבנין אחד מרוכזות עבודות של פיקאסו ובשני עבודות מעורבות של ציירים כמו פול קלה, מאטיס, ואן גוך ,מונה ועוד.

 

אם רוצים להשאר באזור ישנו אגם מקסים לא רחוק משם . צריך לחזור לתחנת סופי שרלוטה לפנות ימינה על רחוב Kaiserdamm וללכת מעט עד שתראו פארק ירוק לשמאלכם. כנסו לפארק ותמצאו את האגם היפיפה .האגם נקרא Lietzensee  

 

4. רובע ניקולאי האזור שנמצא סמוך לכיכר אלכסנדר, ממול בית העיריה האדום הוא רובע קטנטן המשוחזר ככפר ימי ביניים. זה המקום שבו החל לצמוח הכפר ברלין שהפך לעיר בה אתם מטיילים עכשיו. כל המקום הוא חדש כי רב העיר נהרסה במלחמה אבל החליטו לארגן לעיר איזה רובע עתיק וזו התוצאה. תוכלו לבקר בכנסיית ניקולאי המשופצת (שני צריחיה הירקרקים יבלטו ויסמלו לכם את מקום הרובע) בנוסף,יש במקום בתי קפה, בוטיקים, חנויות מזכרות, בתי בירה ומסעדות גרמניות.משם ניתן להמשיך אפשרות 1 לכיוון האונטר דן לינדן ואי המוזאונים. ליד אי המוזאונים על גדת הנהר ישנו מלון רדיסון. בלובי שלו ישנו אקווריום ענק. כנסו להציץ.


מענה בעברית - למידע והזמנות התקשרו בין השעות 09:00-22:00 לטלפון: 072-211-9636 או פשוט השאירו לנו הודעה


הסיורים נערכים ברכב תיירים מרווח,מפואר וממוזג עם מקומות לשבעה מטיילים, אנו נאסוף אתכם מהמלון ונסיים בכל מקום שתרצו בעיר.
 
 

המלצות נוספות בברלין


אפשרות 2 לטפס עם המעלית המהירה למגדל הטלויזיה לתצפית. להמשיך אל מאחורי בית העיריה, לפנות שמאלה על רחוב Grüner Str, לחצות למדרכה שממול וללכת עד שניתן לפנות לרחוב קטן הנקרא Littenstr. ברחוב הזה ממוקם בית המשפט (Stadtgericht) בבנין עתיק בסגנון נאו בארוק ששופץ. כנסו להסתכל בבנין. אם תמשיכו עוד קצת ברחוב, תוכלו לראות את שרידיה העתיקים של חומת העיר ההיסטורית שנבנתה במאה ה 14. בחלק מהמקומות תוכלו לראות את הבתים ששולבו כחלק מהחומה (רחוב .Weise str) אחד מהבתים ששולבו בחומה הוא היום פונדק קטן הנקרא Zur Letzten Gaststätte. משם תוכלו לסייר עוד קצת באזור הפסטורלי הזה ולחזור לכיוון האונטר דן לינדן או לקניות בקניון אלקסה שנמצא ממש לא רחוק מכם ותוכלו לזהות אותו בגלל צבעו הורוד.

  

5. פרנצלאואר ברג שכונה קטנה ומקסימה עם אוכלוסיה צעירה וסמטאות שובות לב. הכי כדאי לבקר במקום בשבת אז מתקיים בה שוק מקסים סביב כיכר הנקראת קטה קולביץ פלאץ (kollwitzplatz). סביב הכיכר נפרסים רחובות מקסימים עם בוטיקים יחודיים, מסעדות ובתי קפה. סמון לכיכר נמצא גם בית הכנסת הגדול ביותר בברלין כיום. בית הכנסת אינו פתוח לביקורים בימי חול אך כשמתקיימות בו תפילה בשבת ניתן להכנס.בית הכנסת נמצא ברחוב Rykestr. ליד בית הכנסת נמצא מגדל המים על גבעה קטנה . זהו מגדל בו השתמשו הנאצים כבית מעצר זמני בו הוחזקו יהודים ומתנגדי שלטון . באזור נמצא גם בית קברות יהודי (סגור בשבת). תוכלו לחזור לכיוון קטה קולביץ פלאץ וללכת לאורך רחוב  .Knaackerstr עד למפגש שלו עם רחוב .Danzigerstr. בפינת  הרחובות תראו מתחם עם לבנים כתומות צהבהבות. זהו הקולטור בראואריי מבשלת בירה ישנה שהוסבה למתחם תרבות ובידור. תוכלו לבלות במקום את שעות הערב.
 

* תוכלו גם סתם להסתובב בשכונה המקסימה הזו וללכת בה לאיבוד. בטוח שתהנו.


6. תוכלו לקחת סיור באנגלית על ברלין שמתחת לאדמה. הסיורים יוצאים מתחנת הרכבת הנקראת Gesundbrunnen (ניתן להגיע לתחנה זו בקו U8) . הסיורים המודרכים יקחו אתכם לבונקרים ותעלות הרכבות ששימשו מסתור לאוכלוסיה האזרחית בזמן ההפגזות על העיר.ישנם מספר סיורים באתר ולכל סיור המבצע באנגלית שעה שונה . כדאי לברר את הפרטים בטלפון 030-49910517. תוכלו גם לחפש את הפרוספקט עם ההסברים על המקום בתחנות המידע לתיירים או בלובי בית המלון שלכם (ברב בתי המלון ישנם סטנדים עם ברושורים שונים) האתר נקרא Berlin From Below או בגרמנית Berliner Unterwelten


7. יום סיור לפוטסדאם גם אם לא בחרתם סיור מודרך לעיר , ויש מזג אויר יפה כדאי לנסות ולבקר בעיר היפיפיה הזו. (לא ממולץ לחודשי החורף) תוכלו לנסוע מברלין ב S7 לרדת בתחנה המרכזית של פוטסדאם (ניתן לרדת בדרך בתחנת הרכבת של ואנזה לביקור בוילה ואנזה ) מתחנת הרכבת של פוטסדאם קחו אוטובוס לפארק סן סוסי. אם במקרה לא הצטרפתם לסיור היוצא בעברית מברלין, אך אנגלית לא מפחידה אתכם תוכלו להצטרף לסיורים קבוצתיים באוטובסים העושים סיור נחמד של כ שעתיים וחצי בעיר. הסיורים יוצאים כל יום מהכניסה הצפונית של התחנה בשעה 11.00. הם חוזרים לבסוף לתחנת הרכבת בפוטסדאם אך מאפשרים לכם גם לרדת בכמה נקודות אחרות בעיר כמו הארמונות או הרובע ההולנדי (הצמוד למדרחוב המקסים של העיר) אם אינכם עייפים רדו והמשיכו להסתובב בעיר.
 

 
 


 
 

סיורים בברלין | היסטוריה | צור קשר | כתבו עלינו | אודתינו | הדרכה בברלין | מידע נוסף 
מסעדות בברלין |ברלין למטייל | טיול בברלין | תחבורה בברלין | מזג אוויר בברלין | סיורים בעברית בברלין | סיורים מודרכים בברלין | סיורים פרטיים בברלין | טיול בפוטסדאם | ברלין היהודית | סיור עסקי בברלין | סיור מקיף ברלין | מלונות בברלין  Berlin tours in Hebrew | סיור ברייכסטאג | סיור בחומת ברלין | המיטב של ברלין | ארכיטקטורה בברלין | שווקים בברלין | סיור גרפיטי בברלין
 ערב רומנטי בברלין


קידום אתרים אורגני - GetProSeo

 
 
לייבסיטי - בניית אתרים